Z CYKLU „NASI KLIENCI” – LE ROND

Na historycznym Kleparzu w Krakowie, przy ulicy Szlak 20/3, na skrzyżowaniu z ulicą Długą, otwarty został niewielki sklep o nazwie „Le Rond” (franc. „koło”).

Sklep ten specjalizuje się w sprzedaży francuskich serów pleśniowych. Są to sery z wyższej półki, zdecydowana większość – to sery farmerskie, część z nich posiada oznaczenie AOC/AOP (co oznacza, iż są one wyprodukowane zgodnie z bardzo szczegółowymi, wysokimi wymaganiami w zakresie miejsca produkcji i całego procesu wytwarzania poszczególnych gatunków serów). Jednym słowem – oferowane tam są sery najlepsze z najlepszych!

W codziennym asortymencie „Le Rond” jest co najmniej 20 różnych gatunków serów, zarówno miękkich i pół-miękkich, jak i pół-twardych. Szczególny akcent kładzie się na sery miękkie, w tym kremowe, bo w ocenie właścicieli akurat te sery są najbogatsze i najciekawsze pod względem istniejących zapachów i smaków, którymi chcą się podzielić.

Zdecydowana większość serów w „Le Rond” to sery z mleka krowiego, aczkolwiek w ofercie są także pyszne sery z mleka koziego i owczego. Większość z oferowanych serów wytwarzana jest z mleka niepasteryzowanego, gdyż w ocenie właścicieli najlepsze sery to sery naturalne. Właściwą jakość i świeżość serów zapewnia się dzięki częstym dostawom małych partii serów bezpośrednio od producentów we Francji.

Zapraszamy do „Le Rond” zarówno smakoszy jak i osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę w królestwie nieraz dziwnych, ale niezwykle interesujących smaków i zapachów francuskich serów pleśniowych.

le_rond_sery_640