Firmy Produkcyjne

Wyzwanie

WEBA Sp. z o.o. będąc producentem najwyższej jakości okien oraz drzwi
z PVC i aluminium, przeznaczonych w szczególności na rynki zagraniczne, realizuje sukcesywny wzrost skali działania, który wymaga stosowania nowoczesnych metod zarządzania i nieustannej analizy efektywności podejmowanych działań, zarówno strategicznych jak i operacyjnych.
Znaczącym ograniczeniem w rozwoju były dla Spółki bariery związane z:

 • Brakiem dostępu do bieżącej, szczegółowej analizy kosztów i rentowności przedsiębiorstwa jak i poszczególnych grup produktowych;
 • Koniecznością dostosowania procedur i procesów administracyjnych do większej skali działalności;
 • Koniecznością wdrożenia kosztownych, nowych rozwiązań informatycznych, wspomagających zarządzanie;
 • Perspektywą ponoszenia większych kosztów administracyjnych wynikających ze zwiększenia skali działalności (konieczność zwiększenia zatrudnienia w administracji).

Rozwiązanie

Spółka podjęła decyzję o wdrożeniu usług outsourcingowych w obszarze finansowo-księgowym oraz kadrowo-płacowym, controllingowym oraz wdrożenia systemu ERP w modelu wynajmu (SaaS) i powierzyła to zadanie Equity Investments S.A.

Jako cele strategiczne wdrożenia określono:

 1. Opracowanie elastycznych dla rozwoju organizacji procedur administracyjnych przez firmę outsourcingową;
 2. Przejęcie wszystkich procesów administracyjnych i controllingowych przez firmę outsourcingową;
 3. Uzyskanie możliwości rozwoju struktur firmy bez konieczności budowania własnych zasobów administracyjnych.

Zrealizowane działania

W ramach projektu wdrożeniowego przeprowadzono następujące działania:

 1. Analiza i opracowanie procesów i procedur administracyjnych dla Spółki planującej dynamiczny rozwój;
 2. Zmiana modelu funkcjonowania działu księgowego i kadrowo – płacowego (przeniesienie realizacji procesów do Equity Investments S.A.);
 3. Wdrożenie oprogramowania klasy ERP rekomendowanego przez firmę outsourcingową wraz z opracowaniem specjalizowanych aplikacji (interface’y do systemów branżowych);
 4. Wdrożenie zasad controllingu oraz narzędzi raportujących, co pozwoliło na przygotowywanie rzetelnych informacji zarządczych dla Spółki.

Uzyskane korzyści

Dzięki zrealizowanemu projektowi Spółka uzyskała możliwość dynamicznego rozwoju bez konieczności budowania własnych struktur finansowo-księgowych i kadrowo-płacowych.

Dzięki wsparciu ze strony służb controllingowych, Spółka otrzymuje zawsze na czas, bieżące informacje o sytuacji finansowej, umożliwiające podejmowanie trafnych decyzji zarówno strategicznych jak i operacyjnych.

O Equity Investments S.A.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na bardziej efektywną formę zarządzania wybranymi obszarami firmy jaką jest outsourcing, Equity Investments S.A. realizuje usługi wsparcia dla Przedsiębiorstw w zakresie doradztwa, finansów, księgowości, kadr i płac oraz controllingu.

Equity Investments S.A. to:

 • Dostosowanie zakresu usług do wymogów specyficznych dla sektora, w którym działają nasi Klienci.
 • Gwarancja najwyższej jakości, dzięki zespołowi specjalistów wielu dziedzin (księgowość, kadry-płace, controlling, zarządzanie i rozliczanie projektów UE, doradztwo w transakcjach kapitałowych).
 • Pewność i bezpieczeństwo działania w zgodzie z polskim prawem, gwarantowane przez ekspertów z państwowymi uprawnieniami i polisą ubezpieczeniową przekraczającą wartość 2 000 000 zł.
 • Szybkość i elastyczność w dostępie do informacji o finansach firmy i projektach (controlling).
 • Innowacyjność i dostęp do narzędzi on-line (w tym systemu raportowania i obiegu dokumentów on-line).
 • Istotna rola doradztwa w kluczowych obszarach związanych z finansowaniem rozwoju firmy Klienta.

Profil Klienta

WEBA Sp. z o.o. jest producentem
i dostawcą najwyższej jakości okien oraz drzwi z PVC i aluminium, które odpowiadają wymogom nowoczesnego budownictwa, w tym przewidzianym dla domów energooszczędnych i pasywnych,
a w szczególności oczekiwaniom klientów.

Zarówno produkcja jak i sprzedaż wyrobów pod marką WEBA jest zarządzana przez wykwalifikowany personel z wieloletnim doświadczeniem w branży stolarki budowlanej. Produkcja nietypowych kształtów okien i drzwi, wykonywanie stolarki według różnorodnych projektów przy zastosowaniu najnowszych rozwiązaniach technicznych – to wyzwania, którym WEBA potrafi sprostać na najwyższym światowym poziomie.

„Zorientowane na analizę procesów biznesowych podejście do wdrożenia usługi outsourcingu, jakie reprezentuje firma Equity Investments S.A., pozwoliło nam na bardzo kompleksowe wykorzystanie możliwości jakie niesie ze sobą outsourcing. Korzystamy
z zasobów zewnętrznych nie tylko przy realizacji standardowych procesów księgowych czy kadrowych, ale również zadań związanych
z analizami i dedykowanym dla nas controllingiem, jak również wykorzystujemy
oprogramowanie klasy ERP w formie wynajmu. Model korzystania z profesjonalnych
i dostosowanych do naszych potrzeb zasobów zewnętrznych w znacznym stopniu wpływa na efektywność naszego działania oraz obniżenie kosztów administracyjnych.”

Marek Tomiak – Prezes Zarządu WEBA Sp. z o.o.

Equity Investments S.A.

 

 

Kontakt:

Equity Investments S.A.

40-208 Katowice
ul. Ścigały 10
+48 (32) 750 30 30

biuro@eisa.net.pl

www.eisa.net.pl